Elektromagnetska zračenja

O nama

Udruga Gradinka nastala je udruženjem nekoliko terapeuta koji dugi niz godina istražuju razne alternativne oblike iscjeljivanja na području tjelesnog i duhovnog.
Potraga za osobnim i sveopćim zdravljem,proučavanjem ljudskog tijela,uma i duha trajala je dugo i razvijala se kroz razne kulture,zemlje i tehnike iscjeljivanja.
Svo znanje i iskusva odlučili smo podjeliti sa svim ljudima na različite načine. Mnogo za svoje zdravlje mogu osobe uraditi samostalno kod kuće, uz veliku učinkovitost i jednostavnost primjene. U tu svrhu vrše se samostalne ili grupne konzultacije, seminari i predavanja, sa ciljem da se ljudi educiraju, osvijeste, pomognu sebi i drugima.

Cilj Udruge je da potiče, pomaže i razvija svijest o zdravim načinima življenja na svim razinama ljudskog bića s ciljem poboljšanja kvalitete života.

Djelatnosti kojima se može ostvariti cilj su:

• Podizanje svijesti o prirodnoj higijeni i zdravom načinu življenja;
  • Suradnja s alopatskom medicinom i zajednički projekti i istraživanja;
  • Upoznavanje, primjena i prezentacija duhovnih i energetskih prirodnih metoda samorazvoja, razumijevanja sebe i svoje okoline i podizanje kvalitete života;
  • Individualna i grupna savjetovanja, osvještavanje uzroka bolesti te mogućnosti oporavka kroz korištenje prirodnih metoda liječenja;
  • Educiranje o kvaliteti stanovanja i gradnje (prednosti i štetnost pojedinih materijala gradnje, utjecaji na zdravlje štetnih zračenja u prostoru stanovanja, skladan razmještaj u prostoru stanovanja itd.), kroz seminare i individualna savjetovanja;
  • Pravilna  primjena ishrane  u svrhu očuvanja i povratku zdravlja, kroz radionice o zdravoj prehrani i pripremi hrane;
  • Podizanje svijesti o očuvanju okoliša i prirode;
  • Organiziranje savjetovanja, predavanja, seminara, radionica...
  • Suradnja sa drugim srodnim udrugama i organizacijama.

Na osnivačkoj skupštini Udruge, održane 23. studenog 2010.godine donesena je odluka o osnivanju Udruge pod punim nazivom: DRUŠTVO ZA PROMICANJE ZDRAVLJA I RAZVOJ SVIJESTI „GRADINKA“, te prihvaćanju Statuta.
Od dana 20. siječnja 2011. na temelju rješenja Ureda državne uprave u Istarskoj županiji, udruga počinje sa svojim radom.

Dopredsjednik Udruge je: Miro Orlić

Predsjednik Udruge i osoba za zastupanje udruge je: Roberto Orlić